Triky na skate

10. října 2007 v 17:44 |  Skateboarding
Ollie - Jeďte libovolnou rychlostí, přední nohu si dejte někam před přední šrouby, pokud máte nohu delší než desku, tak by měla špička přečuhovat. Zadní nohu máte špičkou na tailu a teď přichází ta nejdůležitější fáze triku: odraz a vytáhnutí prkna směrem nahoru. Takže jedete libovolnou rychlostí odlehčete přední nohu a zadní stlačte tail, v momentě kdy se dotknete země, se odrazte a táhněte přední nohou do výšky a dopředu. Tím dosáhnete toho, že se odlepíte od země, zadní nohu srovnáte nad desku, dopadnete odjedete. Ollie existujou ještě frontside a backside. Na frontside (levá vepředu) se točíte doleva (proti směru hodinových ručiček) a na backside po směru. Pro pravou vepředu to platí přesně naopak, ale to dá rozum, ne. Celé je to vlastně o pohybu hlavy a těla.
Nollie - Přes nollie (jak se noseollie často zkráceně nazývá) jdou provádět skoro všechny, nebo možná všechny, triky jako přes ollie, takže je dobrý ho mít v zásobě. Nollie zkoušej při přiměřený rychlosti, jako ostatně všechny nový triky, neboť jinak se spíš zrakvíš. Přední nohu dej na špičku prkna a zadní těsně před zadní šrouby. Přední nohou stůj na špičce kopyta. Odraz prováděj stejným systémem jako při ollie. Přední nohou třískni špičkou o zem a posléze táhni prkno zadním kopytem do vodorovné polohy. Ze začátku se ti asi bude stávat, že při odrazu se octne špička na zemi a ty před prknem. Zkus proto po odrazu přenýst těžiště těla mírně dozadu. - to zaklánění nepřeháněj! Pro tyhle věci prostě musíš cit. Potom dopadni, mírně pokrč nohy, aby jsi ztlumil náraz a raduj se z nově naučenýho triku. To je tak asi všechno o tomhle triku.
FS Ollie - Fs Ollie točíte na opačnou stranu než Bs čili tam kde máte záda.Nohy mějte jako na ollie ale přední nechte trochu přečuhovat líp se vám deska udrží na nohách.Udělejte ollie a jak budete ve vzduchu tak švihněte dozadu o 180.
BS Ollie - Bs Ollie je trik při kterým dáte ollie 180 směrem dopředu.Jeďte jako na ollie ale dejte si nohy dál od sebe pokrčte se a jak budete dělat ollie tak sebou zároveň švihněte směrem dopředu o 180.
Fakie Ollie - Je to úplně normální ollie ale jedete jakoby pozadu(zadní nohou ve předu)Je lepší mít tu zadní nohu ne tolik na patce protože jinak budete spíš dopadávat jenom jednou nohou.
Pop shove-it - Pop shove-it je hned po ollie nejlehčím trikem já sem se ho naučil ještě dřív než ollie. Základem pop shove-ita je roztočení desky pod nohama o 180 stupňů. Takže pravou nohu (popisuju postoj goofy) si dejte ke šroubům stejně jako na ollie akorát sní posuňte mírně dozadu aby ste stáli jakoby na špičce a levou dejte normálně na tail. Potom sešlápněte tail a přední nohou tahejte ollie a u toho jí jakoby kopněte před sebe. Deska se vám pěkně protočí pod nohama a vy už na ni jenom dopadnete. Jak ho začnete dávat z místa skuzte to z jízdy je to to samí akorát musíte poskočit s deskou kousek předsebe.
Fakie 360 shove-it - Podmínkou je umět fakie shove-it(řekl bych,že je lehčí než normální).Jeďte a mějte nohy jako na shove-it ale dejte větší silou do kopnutí aby ste to přetočili o 360 a stačili dopadnout zpátky na desku.Nesmíte se bát ale asi vám to ze začátku párkrát podjede a dáte si na docela na hubu.
Kickflip - Základním předpokladem pro kickflip je dobrý ollie, což ale platí pro všechny triky. Nohy máte stejně jako když se připravujete na ollie, ale pro začátek je lehčí ji vysunout kousek z desky a natočit kousek do strany. Odraz je stejnej jako při ollie, táhnete nártem po gripu, ale v poslední fázi kopnete do strany, tak, aby se vám prkno roztočilo o 360° okolo své podélné osy. V momentě kdy se opět přetočí gripem nahoru, by mělo bejt vodorovně srovnaný (pokud není, tak jste ho kopli moc brzo) a vy na něj "přilepíte" nohy a dopadnete na zem. Dopadání při kickflipu je taky dobrá věda a je dobrý si to vychytat, protože pokud to trefíte snožmo doprostřed, můžete začít shánět novou desku.
Varial KickFlip - Deska se točí jako při kickflipu ale zároveň ještě jako shove-it.Nohy mějte jako při kickflipu ale přední špičku hodně vytočte směrem od sebe tak by se vám to mělo líp kopat.Snažte se udělat kickflip ale přitom to točte ještě do shove-itu.
HeelFlip - Heelflip je podobnej jako kickflip akorát ho kopete od sebe. Nohy mějte zase jako při ollie možná přední špičku trochu vytočte směrem dopředu.Udělejte ollie ale ve vzduchu se to snažte kopnout směrem od sebe.Podle mejch zkušeností to jde líp s povolenějšíma trekama.
BS 50-50 grind - Na Bs 50-50 je lepší aby jste už uměli FS. Takže jedete k překážce a jste k ní zády, proto se na ní hůř trefujou treky. Udělejte ollie a točte se směrem na Bs aby jste se dostali do směru překážky. Dopadněte na treky a balancujte.Jeďte si jak dlouho chcete a pak sjeďte nebo udělejte z překážky ollie (vypadá to mnohem líp). Víc vám o tom asi neřeknu, prostě to chce jen trénovat a trénovat.
FS 50-50 grind - Postavte se do pozice jako na ollie, příjíždějte čelem k vybraný překážce normální rychlostí a udělejte olliečko. Natočte tělo do směru překážky a dopadněte objema trekame na překážku. Teď jedete po překážce a balancujete, dokud začnete strácet rychlost, nebo se dostanete na konec překážky. Tak stlačte lehce tail(to způsobí to, že se na konci překážky nepřekotíte dopředu) a sjeďte pohodlně z překážky. Pro větší efeknost můžete udělat z překážky olliečko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama